Array
 

Lokalnie

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

Wieści z Urzędu Miasta

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

Regionalnie

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

Pogoda

An error occured during parsing XML data. Please try again.
 

O Nas

 


Łochowice to miejscowość położona w środkowej części województwa lubuskiego. Należy do powiatu krośnieńskiego, gminy Krosno Odrzańskie. Łochowice to jedno z 19 sołectw, które wchodzą w skład gminy.

 

Obszar wsi Łochowice jak i całej gminy przynależy,  do makroregionu  Pojezierza Lubuskiego i charakteryzuje się wysokimi walorami krajobrazowo – przyrodniczymi. Sama wieś zlokalizowana jest nad jeziorem Glibiel, które stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych nie tylko gminy, ale i dla całego regionu. Łochowice charakteryzują się urozmaiconą rzeźbą terenu. Miejscowość położona jest w pobliżu licznych lasów, w których dominuje przede wszystkim sosna pospolita, ale także świerk, jodła, buk, brzoza, dąb, grab i olsza. W lasach spotkać można również roślinność taką jak: bluszcz, pióropusznik strusi, konwalie, konwalijki, widlaki, zawilce, skrzyp olbrzymi, cis, jagody, jeżyny, borówki, poziomki oraz wiele gatunków grzybów.

W lasach w pobliżu wioski bytują liczne gatunki zwierząt. Do najczęściej spotykanych możemy zaliczyć: dziki, sarny, jelenie, zające, lisy, bobry i wydry. Spotkać tu można także orły bieliki, bociany czarne, żurawie, kanie, kormorany oraz łabędzie.

 

 

 

 

 
750-lecie_lochowic030 750-lecie_lochowic006 750-lecie_lochowic001 750-lecie_lochowic029 750-lecie_lochowic031 750-lecie_lochowic016 750-lecie_lochowic007 750-lecie_lochowic013 750-lecie_lochowic020 750-lecie_lochowic028